2021 JÚNIUS 30.

Az Erasmus+ KA-2 Stratégiai partnerségek – 2020-1-HU01-KA204-078753 kódjelű,

az Innovatív jó gyakorlatok cseréje a szépkorúak digitális készségeinek fejlesztéséhez című nemzetközi projekt új állomásához érkezett.

A négy országot (Magyarország – Magyary Zoltán Népfőiskolai Társaság, Románia – Humán Reform Egyesület, Szerbia CNESA OMI, Szlovákia – Marthos o.z.) érintő projekt jó gyakorlatok gyűjteményét hozza létre az idősek digitális kompetencia-fejlesztése tárgyában –

mely innovatív módszerrel párosul a gyakorlati ismeretek elsajátítása fázisában: a felnőttoktató átadja az általános számítástechnikai ismereteket, a fiatalok pedig szó szerint leülnek az idősek mellé, és közvetlen segítséget nyújtanak a frissen megtanult ismeretek alkalmazásában. Mindenki egyformán kap segítséget, saját képességeire szabva.

További projekt információk a Magyary Zoltán Népfőiskolai Társaság honlapján olvashatóak:

https://mznt.hu/palyazataink/innovativ-jo-gyakorlatok-csereje-a-szepkoruak-digitalis-keszsegeinek-fejlesztesehez/?fbclid=IwAR2HKJ41PPOnm_XS23-Y1evzb5JbaEUklH_mTTzyHkKGYamBEZViS8DX_9w