180 órás KÉPZÉS

A képzés hivatalos neve: KÖZÖSSÉGFEJLESZTŐ FACILITÁTOR /

FACILITATOR DE DEZVOLTARE COMUNITARA, Cod COR 341204

Akkreditációt jóváhagyó határozat száma: HR NR.000658/27.07.2020

Képzés helyszíne: Székelyudvarhely/online

                               Igény szerint további helyszíneken

Képzés lebonyolítója: Human Reform Alapítvány, Human Reform S.R.L.

Képzés célja: A facilitátor legyen képes felmérni a közösségek jelenlegi állapotát és tudja megtervezni, kivitelezni, koordinálni a   hatékony közösségfejlesztői beavatkozást.

Képzés tematikája:

  • a közösségfejlesztés értékrendszere és alapelvei
  • a beavatkozás és a közösségfejlesztés módszertana
  • a közösségi tervezés facilitálása
  • a közösségi kezdeményezések „képessé tétele”
  • a Hackathon – módszer

Képzés ütemezése: 180 óra: 60 elmélet, 120 gyakorlat, kb. 2 hónap,

Kinek ajánljuk a képzést?

Közösségek rehabilitációja és fejlesztése iránt elkötelezett, középfokú végzettséggel rendelkező személyeknek, akik civil szervezetekben, kulturális intézményekben-, netán önkormányzati szakreferensként, projektekben, programokban szeretnének dolgozni/bedolgozni.

A jelentkezés feltétele:

Középfokú iskolai végzettség

A képzés részvételi díja:

750 Ron – tartalmazza a vizsgadíjat is

Képzés indítása:

jelentkezések függvényében, min. 7 fő, max.16 fő csoportonként

Tanusítvány megszerzésének követelménye:

A képzésen résztvevő, egy meghatározott tartalmú dolgozatot készít a résztvevő által választott témában,majd ezt szóban, egy kiselőadás keretében megvédi, szemlélteti. Ezen kívül egy az elméleti ismeretek elsajátításának mélységét mérő teszt jellegű kérdéseket tartalmazó záródolgozatot teljesít.

A tanfolyam minimum 7 fő jelentkezése esetén indul!

Bővebb információ illetőleg jelentkezés személyesen a Human Reform székhelyén, Székelyudvarhely, Eötvös József 13 sz.  alatt vagy a 0756221806-, 0744499863-as telefonszámokon, valamint humanreform2@gmail.com vagy hurefsrlodorhei@gmail.com e-mail címeken.