180 órás KÉPZÉS

A képzés hivatalos neve: REFERENT DE SPECIALITATE AȘEZĂMÂNT CULTURAL, Cod COR 243207

Akkreditációt jóváhagyó határozat száma: HR Nr.000651/11.06.2020

Képzés helyszíne: Székelyudvarhely/online. Igény szerint további helyszíneken

Képzés lebonyolítója: Human Reform Alapítvány, Human Reform S.R.L.

Képzés célja: A kulturális szakreferens ismerje a közművelődési feladatellátás ellenőrzésének szakmai és formai követelményeit, eljárásrendjét, a problémás helyzetek kezelését. Ismerje a közművelődési intézmények, színterek és szervezetek működését. Képes legyen felismerni és használni a közművelődést befolyásoló hatásmechanizmusokat, hatótényezőket.

Képzés tematikája:

  •  Kapcsolattartás a potenciális közönséggel
  •  A kulturális intézményen belüli tevékenységek szervezése
  •  A célközönség integrálása a kulturális intézmény tevékenységébe
  •  Kulturális-művészeti projektek / programok kidolgozása és kivitelezése
  •  Népfőiskola jellegű felnőttképzési programok tervezése és kivitelezése
  •  A kulturális tevékenység koordinálása a településen és az alárendelt kulturális intézményekben

Képzés ütemezése: 180 óra: 60 elmélet, 120 gyakorlat, kb. 2 hónap,

Kinek ajánljuk a képzést?

Kulturális, művészeti és népfőiskolai tevékenységek iránt elkötelezett, felsőfokú végzettséggel rendelkező személyeknek, akik kulturális intézményekben-, szervezetekben, netán önkormányzati kulturális szakreferensként, projektekben, programokban szeretnének dolgozni/bedolgozni.

A jelentkezés feltétele:

Felsőfokú iskolai végzettség

A képzés részvételi díja:

750 Ron – tartalmazza a vizsgadíjat is

Képzés indítása:

jelentkezések függvényében, min. 7 fő, max.16 fő csoportonként

Tanusítvány megszerzésének követelménye:

A képzésen résztvevő egy meghatározott tartalmú szakdolgozatot készít, a résztvevő által választott témában, majd ezt szóban, egy kiselőadás keretében megvédi, szemlélteti. Ezen kívül egy az elméleti ismeretek elsajátításának mélységét mérő teszt jellegű kérdéseket tartalmazó záródolgozatot teljesít.

A tanfolyam minimum 7 fő jelentkezése esetén indul!

Bővebb információ illetőleg jelentkezés személyesen a Human Reform székhelyén, Székelyudvarhely, Eötvös József 13 sz.  alatt vagy a 0756221806-, 0744499863-as telefonszámokon, valamint humanreform2@gmail.com vagy hurefsrlodorhei@gmail.com e-mail címeken.