Az ERASMUS+ KA-2 „Stratégiai partnerségek” keretében a Magyary Zoltán Népfőiskolai Társaság nemzetközi projektet valósít meg „Innovatív jó gyakorlatok cseréje a szépkorúak digitális készségeinek fejlesztéséhez” címmel. Programunk szeptemberben lépett a 3. megvalósítási évébe. A projekt relevanciája és lényegeAz “öregedő társadalmak” megléte európai szintű jelenség. Időseink azok, akik a legnehezebben jutnak hozzá azokhoz a lehetőségekhez, melyek az információs társadalom vívmányaiként megkönnyítenek oly sok tényezőt a mindennapi életben.

Programunk, mely 4 nemzetet érint (Magyarország, Románia, Szerbia, Szlovákia), épp ahhoz teremti meg a feltételeket, hogy idős embertársaink előtt szélesre táruljon a digitális ismeretszerzés, művelődés, a társadalmi és családi kapcsolattartás kapuja. Mindezt innovatív módon teszi a képzési módszer: az oktató átadja az általános ismereteket, a fiatalok pedig szó szerint leülnek az idős résztvevők mellé, és gyakorlati segítséget nyújtanak a tanult ismeretek alkalmazásában.Az elfogadott 2. éves beszámoló✔ után jöhet az utolsó projektév Támogatási szerződésünk szerint minden projektév fordulóján időközi beszámolóval tartozunk a Tempus Közalapítvány felé. Közös összefogással készül a hatalmas anyag, mely magában foglalja az éves partnerségi utazások, találkozók leírását, az ott megszülető újabb jó gyakorlatok leírását, a havonta elvégzett szakmai és adminisztrációs feladatok bemutatását, valamint a programok hírének terjesztését. A teljes beszámoló elfogadásából is látható: az eddigi két évnyi együttműködésünk a megvalósítás példás– nagy lelkesedéssel haladunk tehát tovább a szeptemberben megkezdett utolsó projektévünkben.

221 megosztásTetszikHozzászólásMegosztás